Jak stworzyć własne zaproszenie ślubne?

Często podczas planowania ślubu zastanawiamy się, jak stworzyć podobne do tych, piękne zaproszenie ślubne: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/zaproszenia-slubne/, dzięki któremu naszym gościom, przysłowiowo opadną szczęki. Jednak gotowe wzory często nie spełniają naszych oczekiwań, a przeglądając któryś z kolei katalog, wszystkie zaczną wyglądać podobnie. Wtedy nachodzi nas myśl, że może warto stworzyć własne zaproszenie.

Jak zacząć?

Najlepiej zacząć od wyboru kartki, a przede wszystkim koloru. Idealnie sprawdzi się biel czy beż. Następnie należy przemyśleć tłoczenia i fakturę zaproszenia. Warto dodać, że przy wyborze tłoczeń lepiej unikać zbyt wielu grafik. Jednak dobrze wyglądają tłoczenia zrobione tylko na jednej stronie lub po prostu na części kartki. Gdy mamy już wybraną odpowiednią kartkę, to właśnie czas na wybór konkretnego motywu i przemyślenie tekstu.

Motyw i tekst

Zaproszenie musi zawierać przydatne informacje. Pamiętajmy, żeby nie pominąć żadnej z nich. Trzeba zawrzeć konkretną datę i miejsce ceremonii ślubnej oraz wesela, napisać, kogo konkretnie zapraszamy, datę, do której goście będą musieli potwierdzić przyjście oraz inne przydatne informacje – rezerwację miejsc do spania czy chociażby kontakt do Was, no i oczywiście Wasze podpisy, żeby nie było wątpliwości, kto bierze ślub. Do tego warto wybrać ładną czcionkę, jej wielkość i pochyłość. Do tego warto dobrać jakąś ładną grafikę, która będzie oddawała wasz charakter.

Całość może wydawać się skomplikowana, jednak przy pomocy dobrej firmy, zajmującej się grafiką, nasze zaproszenia ślubne na pewno będą takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *