Dlaczego kolor zaproszenia ślubnego jest tak ważny?

Dla wielu osób zwykły kartonik, a dla innych małe dzieło sztuki. Czasem wybierany w pospiechu, a czasem na nawet najmniejsze detale poświęca się wielogodzinne debaty. Chodzi oczywiście o zaproszenie ślubne, które jest nieodzownym elementem każdego ślubu, bez względu na wyznanie czy też poglądy polityczne pary młodej.

Kolor kluczem do wszystkiego

Zaproszenia ślubne przybierać mogą najróżniejsze postacie. Mogą to być bardzo eleganckie, pięknie zdobione i drukowane kartoniki lub też nieco bardziej fantazyjne formy, takie jak pocztówki czy też nawet zaproszenia w formie zdjęć. Nie mniej tym, co łączy wszystkie te różnorodne zaproszenia, to bogactwo kolorów. Na rynku znaleźć można bez najmniejszego trudu zaproszenia ślubne o czerwonej barwie, chabrowe, czy też różowe i zielone. Nie jest to oczywiście przypadkowa feeria barw, ponieważ ma określone i bardzo ważne zadanie do spełnienia.

Dlaczego jest tak ważny?

Kolor zaproszenia jest ważny oczywiście z prostego estetycznego powodu, który sprawia, że dane zaproszenie podoba się zarówno parze młodej, jak i oczywiście także gościom. Jego zadanie jest jednak o wiele ważniejsze niż zwykłe cieszenie oka.

Kolor zaproszenia ma przede wszystkim korespondować z głównym motywem przewodnim wesela. To oznacza, że zaproszenie nie jest tylko zwykły listem informującym, gdzie i co będzie miało miejsce, lecz jest także wstępem do wesela. Można powiedzieć, że moment wręczenia go zaproszonej osobie, jest pierwszym etapem rozpoczęcia wesela.

Wszystko to oznacza, że kolor zaproszenia musi być bardzo uważnie dobrany. Jednocześnie pamiętać trzeba, że musi on być określony już po tym, jak wybierze się ogólny charakter wesel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *