Rodzaje życzeń ślubnych

Wydawałoby się, że sprawa życzeń ślubnych jest prosta – powinny być związane z tematem i płynące prosto z serca. Jednak nierzadko zdarza się, że po zakupie odpowiedniej kartki nie mamy pomysłu co w niej napisać. Sprawa okazuje się znacznie bardziej skomplikowana, niż wydawało się na pierwszy rzut oka.

Rodzaje życzeń na ślub

Życzenia mogą być różne, tak samo jak nasza rola na weselu. Możemy w nim uczestniczyć jako przyjaciele, współpracownicy, rodzina, czy obsługa. W każdej z tych ról inaczej powinniśmy się odnajdywać i inne życzenia składać, bo to co wypada powiedzieć przyjaciołom, może być nieodpowiednie dla współpracowników. Życzenia mogą być więc śmieszne, odwołujące się do wspólnych wspomnień, religijne, tradycyjne czy rodzinne. Nie ma oczywiście sztywnych zasad, którymi mamy się kierować, ale to po prostu czuć.

Krótko i treściwie

Powyższy podział obowiązuje raczej przy życzeniach zapisywanych na kartkach okolicznościowych, ponieważ nawet najpiękniejsze życzenia ślubne składane osobiście pozostawiają mniej czasu na kreatywność. Do Państwa Młodych czeka zazwyczaj długa kolejka krewnych i przyjaciół oraz wszystkich zaproszonych gości i po prostu nikt nie ma czasu na długie składanie, ale także dłuższe słuchanie życzeń. W tym przypadku trzeba więc zazwyczaj zmieścić się w kilku zdaniach.

Warto pamiętać o tym, że życzenia ślubne można składać także nie będąc gościem na ślubie. Czasami wysłanie wiadomości tekstowej z życzeniami będzie bardzo miłym gestem dla Młodej Pary, który dowiedzie naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *