Alternatywa dla rzucania muchą/welonem

Integracyjne zabawy weselne kojarzą się przede wszystkim z oczepinami, podczas których jest ich najwięcej. Klasyką jest już rzucanie welonem/ muchą. Ciężko sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Są jednak pary, które chcą trochę odbiec od tego, wprowadzić coś innego. Jakie pomysły warto wykorzystać?

Alternatywa dla rzucania welonem

W tym przypadku można wykorzystać bukiet. Wystarczy tylko do kwiatów przywiązać tasiemkę z odpowiednią ilością wstążek. Warto wcześniej upewnić się ile jest panien, by dla każdej wystarczyło. Każda z nich chwyta za wstążkę. Zadaniem Pani Młodej jest odcinać je po kolei. Zostaje tylko jedna dziewczyna, której wstążka nie została odcięta. To jej można przekazać bukiet. Dobrze jest zwrócić uwagę by do tej zabawy nie przystępowały dzieci. Osoba prowadząca w sposób taktowny/zabawny może zwrócić na to uwagę. Dzięki temu nikt nie będzie skrępowany.

Alternatywa dla rzucania muchą

Panowie także mogą odbiec od klasyki. Wystarczy muchę zamknąć w skrzynce na kłódkę. Kluczyk zaś wrzucamy do innych znajdujących się np. w pudełku. Następne podchodzimy do kawalerów i każemy im wylosować jeden. Tutaj także należy umieścić odpowiednią ich ilość. Dobrze jest poprosić kogoś by o to zadbał np. świadek. Sami możemy nie mieć na to czasu. Ten, którego kluczyk będzie pasował otrzymuje muchę.

Nowa Para Młoda może teraz np. zatańczyć razem.

Takie zabawy na weselu dostarczą wiele radości i goście będą zaciekawieni, że dzieje się coś nowego. Na pewno to zapamiętają i docenią oryginalność pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *